Forum Młodych Ludowców - Ziemia Łaska

Agora obywatelska w sprawie bezrobocia młodych

2013-08-15 13:40

Zapraszamy do udziału w Agorze obywateli w sprawie bezrobocia ludzi młodych, organizowanej przez Parlament Europejski. 

Do udziału w konferencji zostanie zaproszonych dwoje młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat z każdego państwa członkowskiego – jedna osoba zatrudniona i jedna bezrobotna – by wspólnie z ekspertami przedyskutować najważniejsze problemy związane z bezrobociem i sposoby ich rozwiązania. Zalecenia uzgodnione podczas Agory obywatelskiej zostaną przekazane europejskim decydentom. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2013.

Uczestnicy Agory obywatelskiej w sprawie bezrobocia młodych powinni być w wieku od 18 do 30 lat i mieszkać w jednym z 28 państw członkowskich UE. Jako że dyskusje będą odbywać się po angielsku, francusku, niemiecku lub hiszpańsku, koniecznym warunkiem wzięcia udziału jest umiejętność wypowiadania się w jednym z tych języków. Przewidziane jest pasywne tłumaczenie dyskusji na grecki, włoski, portugalski i polski, co oznacza, że uczestnicy będą mogli przysłuchiwać się debacie w tych językach. Powinni jednak być w stanie zabierać głos w dyskusji w jednym ze wspomnianych wcześniej języków (angielskim, francuskim, niemieckim lub hiszpańskim).

Zainteresowani uczestnictwem powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy do dnia 31 sierpnia 2013 r. Powinni także posiadać pozwolenie na podróż, jako że niektóre urzędy pracy mogą nakładać ograniczenia w podróżowaniu. Parlament Europejski może wydać uczestnikom zaświadczenie o udziale w Agorze.

Agora obywatelska w Brukseli rozpocznie się w środę 6 listopada 2013 r. w południe i potrwa do południa w piątek 8 listopada 2013 r. Wieczorami przewidziany jest program dodatkowy obejmujący wizytę w Parlamentarium – interaktywnym centrum dla zwiedzających Parlament Europejski.

Proces selekcji kandydatów odbędzie się w pierwszych tygodniach września 2013 r.

Parlament Europejski pokrywa koszty podróży i zakwaterowania uczestników.

Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj 

 

 

© 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode