Forum Młodych Ludowców - Ziemia Łaska

Cezary Gabryjączyk ponownie liderem Ludowców

2012-06-04 18:21

W trakcie odbywającego się 2 czerwca Zjazdu Sprawozdawczo – Wyborczego, Starosta łaski po raz kolejny wybrany został Prezesem Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

IV Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PSL w powiecie łaskim rozpoczął się od wyboru Prezydium Zjazdu, w tym min. jego przewodniczącego i sekretarza. Przewodniczącym zebrania jednogłośnie wybrany został kolega Marian Przybylski, natomiast sekretarzem – z równie dużym poparciem – koleżanka Katarzyna Dąbrowska. Oboje są członkami sędziejowickiej organizacji gminnej.

W dalszej części obrad ustępujący Zarząd bez większych problemów otrzymał skitowanie od delegatów i można było przejść do części wyborczej zjazdu. W wyborach na Prezesa ZP PSL, Cezary Gabryjączyk zdecydowanie pokonał swoją kontrkandydatkę Bożenę Płonek, aktualnie pełniącą funkcję wójta gminy Wodzierady. Następnie, wybrany został dwudziestoosobowy Zarząd Powiatowy, w którym swoich reprezentantów uzyskały wszystkie organizację gminne działające na terenie powiatu. Nową twarzą w Zarządzie jest min. Dariusz Cieślak, Prezes Zarządu Powiatowego Forum Młodych Ludowców, który będzie również jednym z dziesięciu delegatów powiatu łaskiego na Wojewódzki Zjazd Sprawozdawczo-Wyboczy.

W trakcie obrad trwała również dyskusja na tematy związane z funkcjonowanie Polskiego Stronnictwa Ludowego, zarówno na szczeblu samorządowym, jak i centralnym. W dyskusji szczególnie aktywni byli zaproszeni goście Poseł na Sejm RP, Mieczysław Łuczak oraz Starosta sieradzki, Dariusz Olejnik.

Na zakończenie przyjęto również pogram działania organizacji na najbliższe cztery lata oraz wszystkie głosowane uchwały i wnioski.

Galeria zdjęć ze zjazdu

© 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode