Forum Młodych Ludowców - Ziemia Łaska

Dobra emerytura

2016-02-05 23:06

PSL złoży swój projekt umożliwiający przejście na emeryturę po 40 latach pracy jako projekt obywatelski. W środę, 3 lutego br. złożyliśmy wniosek o rejestrację komitetu u marszałka Sejmu, co umożliwi zbieranie podpisów pod projektem "Dobra emerytura".

Chcemy odwołać się do głosu obywateli. Jest bardzo duże zainteresowanie - ten projekt budzi duże emocje. Ludzie chcą podpisywać listę poparcia dla projektu „Dobra emerytura". Wspólnie zbierzemy co najmniej 100 tys. podpisów i złożymy obywatelski projekt ustawy emerytalnej.

Liczymy, że PiS dotrzyma złożonej przed wyborami obietnicy i posłucha głosu Polaków.

Ten sam projekt złożyliśmy w poprzedniej kadencji Sejmu . Pod koniec listopada 2015 r. Sejm projekt odrzucił. Podczas debaty wniosek o odrzucenie projektu zgłosiła Nowoczesna. W głosowaniu wniosek ten poparła Platforma Obywatelska i klub Kukiz'15. Prawo i Sprawiedliwość wstrzymało się od głosu, choć podczas debaty deklarowało chęć skierowania projektu do dalszych prac w komisji sejmowej.

Każdy powinien mieć wybór kiedy przejdzie na emeryturę, zwłaszcza osoby ciężko pracujące fizycznie. Ważniejsza od osiągnięcia ustawowego wieku emerytalnego, jest liczba przepracowanych lat.

- PSL staje dziś największą partią wolności - zauważył prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Dajemy Polakom swobodę wyboru, nie przymus i sugestie - zaznaczył Henryk Smolarz, poseł PSL poprzedniej kadencji Sejmu.

Zaczynamy!

Odwołujemy się do głosu obywateli. Wspólnie zbierzemy co najmniej 100 tys. podpisów i złożymy obywatelski projekt ustawy emerytalnej. Informacje na temat projektu obywatelskiego dobra emerytura można znaleźć na specjalnie przygotowanej stronie internetowej dobraemerytura.info

Na stronie znajduje się także interaktywny formularz kontaktowy. Dołącz do nas i wspólnie przekonajmy polityków, że dobra zmiana w emeryturach jest możliwa.

© 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode