Forum Młodych Ludowców - Ziemia Łaska

Gabryjączyk i Krawczyk do Sejmu

2015-07-03 23:11

Cezary Gabryjączyk i Marek Jan Krawczyk będą kandydatami PSL z terenu Powiatu Łaskiego do Sejmu RP w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Taką decyzję podjęła Powiatowa Konwencja Wyborcza. 

Konwencje tworzyli członkowie Zarządu Powiatowego i Powiatowej Komisji Rewizyjnej PSL, osoby funkcyjne oraz delegat wyznaczony przez Zarząd Powiatowy Forum Młodych Ludowców. 

Zgodnie z decyzją władz wojewódzkich PSL, Powiat Łaski powinien wystawić dwie osoby w wyborach do Sejmu RP. W trakcie konwencji zgłoszono dwie kandydatury: Cezarego Gabryjączyka – Wiceministra Skarbu Państwa oraz Marka Jana Krawczyka – Członka Zarządu Powiatu Łaskiego, które przyjęte zostały jednogłośnie. 

Obaj mają już doświadczenie w wyborach parlamentarnych. Gabryjączyk w 2011 roku kandydował na senatora zdobywając 13 865 głosów. Marek Jak Krawczyk ubiegał się o mandat posła w 2007 roku uzyskując 1 286 głosów. 

Powiat Łaski zrezygnował z wystawienie własnego kandydata na Senatora RP w okręgu numer 26. Swoje poparcie, zgodnie z podjętą uchwałą przekażą przedstawicielowi Powiatu Zgierskiego. 

Konwencja powołała również Powiatowy Sztab Wyborczy, którego pracami kierował będzie Dariusz Cieślak – przewodniczący Rady Gminy Sędziejowice.

© 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode