Forum Młodych Ludowców - Ziemia Łaska

Powiatowe Święto Ludowe w Sędziejowicach

2013-06-13 19:04

9 czerwca 2013 r. w Sędziejowicach (powiat łaski) odbyły się obchody Powiatowego Święta Ludowego.

Uroczystości otworzyła msza święta w Kościele pod wezwaniem Świętej Marii Magdaleny w intencji ojczyzny i ruchu ludowego. Po liturgii, celebrowanej przez proboszcza Grzegorza Kaźmierczaka wszyscy uczestnicy obchodów przemaszerowali do parku przy Zespole Szkół Rolniczych w Sędziejowicach.

W imieniu organizatorów Prezes Zarządu Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Sędziejowicach Marek Krawczyk powitał wszystkich zebranych gości. Następnie głos zabrał Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Łasku - Cezary Gabryjączyk, który w swoim przemówieniu przybliżył zgromadzonym historie ruchu ludowego, nawiązał do bieżącej sytuacji gospodarczej i politycznej w kraju oraz wspominał dokonania liderów PSL na przestrzeni lat. Zachęcał przy tym, do wytrwałej pracy i aktywnej działalności na rzecz lokalnych społeczności, działań na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

W trakcie drugiej części uroczystości odbył się koncert orkiestry dętej z gminy Wodzierady. Były również występy solistów i zespołów z Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziejowicach oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kwiatkowicach.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili m.in.: Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Zbigniew Stasiak, Wojewódzki Inspektor Jakości Artykułów Rolno Spożywczych w Łodzi Tomasz Fraszka, przedstawiciele samorządów gminnych, powiatowych oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy i powiatu.

Uczestnicy święta uczcili również 150. Rocznicę Powstania Styczniowego na ziemi sędziejowickiej. Delegacja członków Polskiego Stronnictwa Ludowego złożyła tego dnia kwiaty na mogile powstańców na miejscowym cmentarzu.

 

© 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode