Forum Młodych Ludowców - Ziemia Łaska

Siatkówka i dobra zabawa ponad wszystko

2013-08-08 22:28

W niedzielę 4 sierpnia w Lichawie odbył się II Turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Sędziejowice, współorganizowany przez  ZP FML w Łasku.

To już drugi turniej siatkówki rozgrywany w Lichawie. Głównym celem imprezy jest przede wszystkim dobra zabawa i promocja siatkówki wśród młodych mieszkańców gminy Sędziejowice. Po udanej, ubiegłorocznej edycji, organizatorzy zdecydowali się nie zmieniać zasad rozgrywania zawodów.

- Zastosowaliśmy  taki mały mix siatkówki halowej i plażowej. Graliśmy do dwóch zwycięskich setów do 21 punktów, ale nie w parach, lecz w trójkach. Prawdopodobnie w przyszłym roku będziemy skłaniać się już w kierunku zasad stricte plażowych – tłumaczy Dariusz Cieślak, Prezes Zarządu Powiatowego FML w Łasku i jeden z organizatorów.

Mimo deszczowej aury, do zmagań przystąpiło siedem z ośmiu, zgłoszonych wcześniej zespołów. W tym roku gospodarze okazali się jednak wyjątkowo niegościnni. Zwyciężyła, tak jak przed rokiem ekipa PRO Team z Lichawy (w składzie: Dominik Buczkowski, Kamil Krawczyk i Dawid Szewczyk), przed Beat Squad-em, również z Lichawy oraz Amatorką Pruszków. Najlepszym zawodnikiem zawodów, w głosowaniu kapitanów drużyn, wybrany został po raz drugi z rzędu Kamil Krawczyk:

- Na pewno cieszy drugie zwycięstwo z rzędu, ale jeszcze bardziej wzrost zainteresowania turniejem i samą siatkówką. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie to wyglądało jeszcze lepiej – zapowiada najlepszy zawodnik, a jednocześnie pomysłodawca turnieju.

Podczas niedzielnych zmagań zawodnikom towarzyszyła słoneczna pogoda, przeplatana jednak nieoczekiwanymi opadami deszczu oraz zdrowa, sportowa rywalizacja. Nie zawiedli również sponsorzy.

- Tegoroczną edycję wsparł Urząd Marszałkowski w Łodzi oraz Wójt Gminy Sędziejowice - Jerzy Kotarski, którym serdecznie dziękujemy i już zapraszamy do współpracy przy ubiegłorocznych rozgrywkach - mówi Dariusz Cieślak.

 

 

© 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode