Forum Młodych Ludowców - Ziemia Łaska

Szlachetne upominki dla potrzebujących

2012-12-09 17:00

136 pudełek o wartości blisko 23 tysięcy złotych trafiło w minioną sobotę do rodzin z powiatu łaskiego. To efekt ogólnopolskiej akcji “Szlachetna Paczka”.

Od wczesnych godzin porannych wolontariusze pracujący w magazynie przy I Liceum Ogólnokształcącym w Łasku przyjmowali darczyńców przywożących paczki. Następnie rozwozili je do rodzin, które dzięki pozytywnej weryfikacji zostały włączone do programu.

- Łącznie do projektu zakwalifikowaliśmy 15 rodzin z terenu powiatu łaskiego. Dla wszystkich znaleźliśmy darczyńców. Dzięki w temu, w sobotę przekazaliśmy potrzebującym paczki o łącznej wartości blisko 23 tysięcy złotych – podsumowuje akcję Dariusz Cieślak, lider rejonu Łask i okolice.

Łaski skład zespołu Szlachetnej Paczki mógł liczyć na pomoc ze strony samorządu uczniowskiego I LO w Łasku. Uczniowie ze szkoły, wspierani byli przez dyrekcje liceum.  Symboliczne paczki żywnościowe otrzymały także rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły zostać zakwalifikowane do programu.

- Każda klasa przygotowała jedną, okazałą paczkę żywnościową dla rodzin, których nie udało się w tym roku włączyć do programu. Paczki te trafiały do rodzin w trakcie finału i będą trafiać także w trakcie nadchodzącego tygodnia – tłumaczy Katarzyna Bordowicz, wolontariuszka i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego I LO w Łasku.

Wolontariuszy podczas finału akcji wsparła również Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łasku.

- Strażacy z Łasku pomogli nam w rozwożeniu prezentów, bo paczki trafiły do rodzin z różnych stron powiatu łaskiego. Bez pojemnego samochodu trudno byłoby jednego dnia rozwieźć pomoc. Za pomoc oczywiście Panu komendantowi straży dziękujemy my ale też wszystkie rodziny, którym pomogliśmy – tłumaczy Cieślak.

„Szlachetna paczka” po raz pierwszy organizowana była w powiecie łaski, ale wolontariusze zapewniają, że nie po raz ostatni. Pomoc w kolejnych edycjach już zadeklarowali także strażacy z Łasku jak i sprawujący honorowy patronat nad akcją Starosta Łaski. 

 

źródło: zdunskawola.naszemiasto.pl

© 2011 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode